KNR - Koło Naukowe Robotyków

O nas

Koło Naukowe Robotyków działa na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Opiekunem Koła jest dr inż. Krzysztof Mianowski. Dzięki współpracy z Zakładem Teorii Maszyn i Robotów, Koło ma możliwość korzystania z nowoczesnego laboratorium znajdującego się w sali 027 budynku Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej.

Obszar działalności Koła Naukowego Robotyków jest bardzo szeroki: studenci zajmują się nie tylko działaniami konstruktorskimi, ale również popularyzują kierunek Automatyka i Robotyka uczestnicząc w wielu imprezach naukowych i promocyjnych. Studenci zajmują się także działalnością dydaktyczną. Członków Koła Naukowego Robotyków można spotkać podczas zawodów konstrukcyjnych robotów zarówno w kraju jak i za granicą.

Koło umożliwia swoim członkom rozwój i pogłębianie zainteresowań w dziedzinie automatyki, robotyki oraz elektroniki przy uwzględnieniu zagadnień związanych ze sterowaniem, kinematyką i dynamiką rozwiązań konstrukcyjnych. Studenci rozwijają swoją „nieakademicką wiedzę” poprzez uczestnictwo w wielu projektach prowadzonych w Kole. Tematyka podejmowanych projektów jest bardzo różnorodna: studenci tworzą m.in. roboty występujące na zawodach konstrukcyjnych, manipulatory, komputerowe modele sterowania czy układy elektroniczne. W ramach działalności studenci mają możliwość uczestnictwa w projektach badawczych zakładu Teorii Maszyn i Robotów jak również w projektach finansowanych przez Dziekana Wydziału MEiL oraz JM Rektora PW.
Aktualnie realizowane oraz zrealizowane projekty można znaleźć w dziale „Projekty”.

Członkowie Koła regularnie wystawiają stoiska na imprezach typu: Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, Dni Otwarte Politechniki Warszawskiej, Festiwal Nauki, Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha, a także razem z Zakładem Teorii Maszyn i Robotów występują podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Fotorelacje z wystąpień Koła Naukowego Robotyków znajdują się w dziale „Galeria”.

Niezwykle ważne dla studentów Koła Naukowego Robotyków jest przekazywanie zdobytej wiedzy pozostałym członkom Koła. W związku z tym w Kole prowadzone są liczne warsztaty i szkolenia poświęcone praktycznym zagadnieniom konstruowania robotów.

Drużyna z Koła Naukowego Robotyków wielokrotnie reprezentowała barwy naszego wydziału na zawodach robotów, regularnie zajmując czołowe miejsca zarówno na arenie polskiej jak i międzynarodowej, udowadniając, że w konstruowaniu robotów różnego rodzaju klas należymy do ścisłej czołówki europejskiej.
Dotychczasowe osiągnięcia członków Koła Naukowego Robotyków można znaleźć w dziale „Osiągnięcia”.